Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie halogenowe do 3 kostek 30l
Autor Wiadomość
Mawer 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-01-27, 11:53   Oświetlenie halogenowe do 3 kostek 30l

Witajcie mam mały problem, założyłem sobie krewetkarium trzy odrębne kostki po 30l każda nad nimi zrobiłem półkę z oświetlenie halogenowym led . Nad każdą kostką dałem centralnie na środku halogen ledowy o mocy 5 W barwa światła ciepła 3000k i dodam że mam to w pomieszczeniu bez dostępu do światła dziennego. iec e od 9 rano do 23 wieczorem z 2 godzinną przerwą w południe. I za cholere nie chcą mi rosnąć żadne rośliny żadem mech trawka czy nawet kabomba. Kiedyś ktoś powiedział mi że do ciemnych pomieszczeń i krewetkarium powinno być zimne światło, więc takowe zrobiłem 8W 6500k było jeszcze gorzej rośliny gniły woda mętniała. Parametry wody mam stałe 6,5 Ph Twardość 5 Stopni woda z filtra RO. Teraz przy ciepłej barwie rośliny przynajmniej nie gniją ale stoją w miejscu. Pomóżcie bo ręce mi już opadają jak oglądam krewetkaria tak pięknie zarośnięte roślinnością . Podejrzewam że największym problemem jest brak światła dzienne no ale na to już nic nie poradzę może świece za długo lub krótko?

SUHY 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-27, 13:40   

Trochę mało te 5W , pewnie jeszcze przypicowane .Do tego jak daleko to wisi od tafli .
Jak sa problemy to dobrze jest pomieszać zimną z ciepłą .

Może jeszcze brak "żarcia " dla roślin . Można spróbować minerałów dla roślin od azoo i żelazo .
Fotkę daj bańki .

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-27, 22:49   

ja mam 3w na 30l i śmigają bucki, fissidensy, mchy jak głupie. ale ważne kup 6000K w brico najtańsze na innych nawet 6w mi tak nie rosną jak na tych słabszych

Mawer 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-01-28, 20:17   

Wygląd mojego baniaczka w tej chwili to wstyd pokazywać no ale cóż pokażemy może pomożecie bo sam się z tym nie uporam, rośliny gniją glony porastają szyby. w pierwszej kostce od lewej drobny biały żwirek, parametry wody to ph 8,5 twardość 6, temperatura 24 tds 138ppm. Krewetki yellow neon. Dodam że krewetki w nim mam już od roku i ani razu nie jajeczkowały też nie mam pojęcia czemu żyją sobie wszystkie 10 szt jak kupiłem. Środkowa kostka - podłoże H.E.L.P. Advanced Soil parametry ph 6 twardość 4 tem 22 tds 96 ppm. krewetki młodziutkie Hybrydy po Taiwanach biało czerwone. Trzecia kostka do wymiany gruby żwirek parametry z kosmosu nie istotne. Podpowiedzcie co dalej robić z tym światłem a i dodam że halogeny do tafli wody mają 15 cm .

http://ifotos.pl/zobacz/baniaczek_qnpaxws.jpg

Ostatnio zmieniony przez Stiep 2018-01-29, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-28, 20:43   

Akwaria wysokie i żarówki wysoko nich to jedynie powinno spowodować wolniejszy wzrost mchów. Teraz ważne z jakiego źródła kopiłeś mchy? bo jak z hodowli gdzie ktoś ładował co2 i nawozy to ciężko będzie żeby sie przyjęły. podnieś trochę przewodność do 125ppm na helpie może mają za mało minerałów bo innej przyczyny tam nie widzę. świeć światło max 6 godz. z prawej nawet rogatek nie chce rosnąć z lewej ma mało potasu bo żółknie i są blade igiełki. Bardzo te kamyki (podłoże) podnoszą ci ph ją. Zbiorniki wyglądają na mało ustabilizowane.

Weź przymocuj mech na przyssawkach w górnej części akwarium i zobacz czy będą rosły jak tak to masz odpowiedz złe światło albo za mało go.

Odpowiedz do tematu