Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna Magia
Autor Wiadomość
Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 09:29   Czarna Magia

Siemka to moj pierwszy post. Mam pytanie bo dla mnie to juz czarna magia i nawet znajomy co sie zajmuje krewetkami latami nie wie co jest grane.

Od jakiegos czasu padaja mi krewetki Red Chery (bardziej pasuje znikaja bo trupow nie ma a jakcwyskoczyc nie maja bo mam pokrywe). Postanowilem zminiec podloze na zwirek 1-2mm wiec wylowilem to coczostalo do mniejszego baniaka oczywiscie woda z starego baniaka plus swieza filtr ktory chodzil w innym baniaku z roslinami i jawaja aby mialy gdzie sobie usiasc i sie schowac.

I najlepsze teraz. Padaja mi jedna dziennie dzisiaj padla jedna za chwile patrze lezy kolejna w tym samym miejscu. Sprawdzam parametry wody
Nh3-0
Ph 7,5
Gh-6-7
Kh-5
Tepm wody 22-23
Normalnie nie wiem co sie dziejebostatniocrobilem kuracje no plenari oraz zakupilem nowy filtr zewnetrzny ale pracuje z starym ciagle wklady weglowy i ceramika wyplukane jak soe tylko dalo.

Za jakie kolwiekcinformacje cosie dzieje z gory dzieki

Jak cos sorki pisze z telefonu

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-21, 10:10   

Po co filtr węglowy?
Jak na moje to zatrucie... Bądź efekt wysokich temperatur w lecie. Jaką temperaturę miałeś w akwa w upalne dni?

Przydało by się foto baniaka aby móc nie wróżyć z fusów...

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 10:30   

W cieple dnicdo 29 dlatego zalatwilemcsobie na lato chkodziarke wentylatorowa. W baniaku tez sie lekka mla zrobila. Przyznaje ze mam kieszane uxzycia co do tego nowego filtra

_________________________________________________________________________________________________________

W zestawie byl wegiel wiec go tez dalem ale z tego co mi wiadomo wegiel nie powinien miec wplywu na krewecie. Wywalic go i podmienic wode? Sorki forki nie umiemcdodac vo za wielki rozmiar ma a pisze z fona bo kompa mam w naprawie
Ostatnio zmieniony przez Stiep 2017-12-22, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  

Stiep 
Zaawansowany
Moderator

Wysłany: 2017-12-21, 10:49   

Po pierwsze: Witaj na forum.

Po drugie: Czy te zgony były też przed kuracją no planarią?

... i po trzecie: Pisanie z telefonu nie zwalnia z przestrzegania zasad interpunkcji i gramatyki (o literówkach i spacjach nie wspominając).
Regulamin forum mówi co następuje:
Cytat:
3. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikaj błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, językowych. Używaj skrótów tylko wtedy, gdy są pospolite.

Zdjęcia możesz wstawić przez jakąś zewnętrzną stronę, np. Fotosik.pl. Bezpośrednio się nie da.
Kiedyś Adam uczynił taką instrukcję: http://krewetkiwakwarium.pl/viewtopic.php?t=3509

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 10:55   

Z gory sorki ale mam wielkie palce maly telefon i sie literowki trafiaja.
Przed kuracja nie bylo takiej plagi jak teraz. Kuracja wedle producenta i to nie byla pierwsza kuracja z pomoca no plenari wczesniej juz kiedys tez byla przy tej samem obsadzie zbiornika.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-21, 11:06   

Bracik napisał/a:
W cieple dnicdo 29

No i takie właśnie potem są efekty....
Wystarczy kilka dni wysokiej temperatury w akwarium i to się potem odbija po czasie. Na początku nic się nie dzieje, a później krewetki lecą przez dłuższy okres po 1-2 sztuki dziennie.
Też się już z tym spotkałem i wiem, że kilku znajomych też tak miało po zbyt wysokich temperaturach.

No i co do No planarni to słyszałem, że na podłożu neutralnym może ona źle wpływać na zbiornik i prowadzić do jego destabilizacji.

P.S.
Mimo, iż masz jak mówisz wielkie paluchy to staraj się pisać tak aby nam się to chciało rozszyfrowywać... Choćby tak jak w ostatnim Twoim poście...

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 11:12   

Tamten post byl na szybko w nerwach dlatego tak wyszlo dlatego przepraszam za jego wyglad.
Wiec co doradzacie aby to jakos ustabilizowac? Nie chce kreweci wpakowac do zbiornika jesli nic sie w nim nie poprawi

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-21, 11:18   

No jeżeli przyczyną jest ta temperatura to zgody powinny powoli ustawać.
Dobrze by było jakbyś ustabilizował akwarium. Proponuje podmiany raz na tydzień około 20% oraz dodaj może jakiś bakterii do wody wspomagających stabilizacje.

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 11:22   

Zakupilem sobie bakterie BioDigest Prodibos co sadzicie?

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-21, 11:24   

Nie wiem, nie miałem, ale myślę, że będą okej. Po podmianie podaj w zalecanej dawce.

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-21, 11:48   

Wywalilem wklad weglowy wymienilem podloze i do konca roku potrzymam krewecie w innym baniaku aby ten sie ustabilizowal i bede je opserwowac co dalej, podkrecilem im tlencjesli to naprawde zatrucie weglowe

____________________________________________________________________________________________________________________

Jeszcze jedno pytanko bo zaobserwowalem cos dziwnego i mnie to zaciekawilo. Krewetki padaja na grzbiet i leza jak martwe a po jakims czasie wstaja sa jakby ospale i oszolomione ale nie wszystkie tylko pojedyncze sztuki. Jest to zapowiedz ich smierci?
Ostatnio zmieniony przez Stiep 2017-12-22, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-12-22, 00:54   

Jezeli rzeczywiscie zdestabilizowales ten zbiornik ,to latwiej i szybciej bedzie wywalic wszystko i zalozyc akwarium od nowa niz ratowac to co jest.
dam przyklad od siebie:
-destabilizacja zbiornika przez bardzo wysoka temperature spowodowana zepsuta grzalka,krewetki zaczely padac
-grzalka wywalona,chlodzenie akwarium ,mala podmiana plus bakterie,krewetki dalej padaly
-dalsza kuracja bakteryjna-krewetki przestaly padac ,zyja ale w przeciagu miesiaca zadna nie ma jajek
-krewetki zaczynaja jajczyc,nosza do konca ale przezywalnosc maluchow jest znikoma.
-po dlugim czasie krewetki nadal jajcza i przezywalnosc maluchow jest prawie 100% ,zbiornik jest stabilny.
Tylko ze ta cala akcja trwala ponad pol roku moze nawet dluzej .Zalozenie nowego baniaka i jego dojrzewanie trwa kolo miesiaca.

Czym karmisz krewetki,jakie masz zrodlo wapnia ?
Ostatnio zmieniony przez Alma 2017-12-22, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-22, 01:13   

Dostaja odemnie spiruline w tabletkach, tabletki wybarwiajace oraz inne na zmiane smakolyki z inspiracje smakow

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-12-22, 02:16   

Nie znam skladu tych pokarmow,a chodzi mi konkretnie o wapno.Nie jestem wprawdzie pewna ,ale takie zachowanie krewetek moze swiadczyc o problemach z wylinka.Krewetka probuje wyskoczyc ze skory,nie udaje sie i pada na dno.Oczywiscie to tylko przypuszczenia,ale kawaleczek zwyklej sepi dla ptakow( za pare groszy) w akwarium napewno nie zaszkodzi .

Bracik 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-22, 08:49   

Ale nigdy z wylinką nie było problemów, zawsze sporo jej w akwa leżało. Co nie znaczy że coś w tym przypadku się teraz dziać nie musi.

______________________________________________________________________________________

Nawet teraz patrze leży świy duszek, wiec to chyba nie w tym problem.

Edit:
Wyedytowałem literówki w tym poście. Zobacz ile tego jest ]:->
Stiep
Ostatnio zmieniony przez Stiep 2017-12-22, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu