Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Mrożonki Podawać czy nie ???
Autor Wiadomość
barus9 
Zaawansowany

Wysłany: 2014-10-07, 11:59   Mrożonki Podawać czy nie ???

Chciałbym poznać waszą opinie czy podajecie mrożonki (robale ) krewetkom czy unikacie ich ze względu na ew przywleczenie jakiegoś pasożyta.

Ja stosuje od jakiegoś czasu artemię oraz gamarusa oczywiście przed podaniem dokładnie płucze pod bieżącą letnią kranówką.
Jak tylko dostane w sklepie to spróbuje z jajami kraba i ikrą podobno są bardzo pożywną bombką białkową

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2014-10-10, 00:17   

Ja podaje ;) od czasu do czasu ,nie czesciej niz raz w miesiacu ,moze nawet rzadziej
Czasem dostaja zywy pokarm (larwy komara ) jak mam za duzo dla rybek-oprocz wyplawkow jeszcze nic z nimi nie przywloklam ;)

Kaboom 
Zaawansowany

Wysłany: 2014-10-11, 08:25   

Alma, karmisz krewetki larwami komara, na dodatek żywymi ? Zaskoczony jestem, bo jakos nie wyobrażam sobie krewetki w roli myśliwego, dla mnie to padlinożercy. Napisz jak robale reagują na takie pożywienie bo oczlika przecież nie ruszają, podobnie jak małżoraczków.

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2014-10-11, 16:00   

Karmic to moze troche za duzo powiedziane,po prostu dostaja od czasu do czasu troche mieska ;)
Czy zywy, czy mrozony jest bardzo dobrze przyjmowany i chetnie jedzony.Zapomnialam tylko u gory dodac ,ze zywe podaje czerwone larwy komara,one sa praktycznie nieruchome,(biale i czarne larwy sa zbyt ruchliwe i na zywo sie nie nadaja ) , jak napisales krewetka, to nie mysliwy i za pokarmem biegac nie bedzie :mrgreen:
Jedyne na co trzeba uwazac to to skad pochodza larwy (mozliwe zatrucie metalem ) i aby dmuchac na zimne to najlepiej usunac im nibynozki (tak jak napisalam ,nie traktuje tego jako pokarm ,to tylko dodatek -urozmaicenie )

Odpowiedz do tematu